Vlkodlaci v současnosti...,literatura, film

24. října 2007 v 11:51 |  Vlkodlaci
V moderní době se myšlenka vlkodlaků změnila podle potřeb filmového průmyslu a tento termín se začal používat pro úplně jiného tvora, než kterým vlkodlak původně byl, to samé se děje i ve fantasy literatuře a hororech. Řadí se mezi lykantropy tedy bytosti, které dokážou měnit svou podobu z lidské do zvířecí a to většinou za zvláštních okolností (buď působením magie nebo po kousnutí jiným lykantropem stejného typu pravidelně při úplňku).
Vlkodlak je prezentován jako téměř nezranitelný díky regeneraci působí na něj pouze některé zbraně, nejčastěji stříbro a oheň.
Stejně jako v případě upírů řada hororů používá vlkodlaka jako jednoduché monstrum, snažící se bez nějakého specifického cíle pokousat co nejvíce lidí.

Informace o tomto článku

Článek je převzat z Wikipedie, otevřené encyklopedie, do které přispívají dobrovolníci z celého světa.


Viděla jsem nedávno film Krev a čokoláda(někdo to překládá jako Krev jako čokoláda,ale myslím si, že film takovémuto názvu neodpovídá.) Řekla bych, že tento film natočil někdo, kdo má vlkodlaky rád. Ve filmu byly vidět podle mého názoru nejkrásnější přeměny lidí ve vlky (pokud nepočítám přeměnu M.Jaksona v prastarém filmu Vlkodlak.) Změna v čistou energii transformovanou do vlčího těla byla opravdu impozantní a velmi vynalézavá. Recenze píšící o malé akčnosti a nedotažených tricích mě nejprve rozlobila, ale pak mi došlo, že dobrý film si vždy svoje fanoušky najde. A pro takové jako jsem já, co nepotřebují hektolitry krve, ale chtějí si film užít, je tenhle ten to pravé. M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama