Lore?

4. března 2018 v 12:09 | Miky |  Povídky - fantasy
Legenda praví, že v Šerém dávnověku žili Lidé a Kočky vedle sebe na území dnešního Erewaru zpočátku bez problémů. Až když se počty obou národů zvýšily natolik, že bylo potřeba rozšířit osídlené území, začaly boje o půdu. Během desetiletí bojů bylo mnoho obětí na obou stranách.
Říká se, že Kettkum, Bohyně Koček, se na to již nemohla dívat a vydala se za bohem Lidí Bartthesem, aby ho požádala, aby domluvil svým Lidem, aby přestali zabíjet její děti.
Kettkum na sebe vzala podobu člověka s kočičí tváří, aby Bartthese přesvědčila, že se jejich děti nemusí navzájem zabíjet, že jsou si podobné. Když Bartthes spatřil Kettkum v polo lidské a polo kočičí podobě, nejprve se strašlivě rozhněval a nechtěl s ní vůbec mluvit. Ale Kettkum nepolevila ve svém přemlouvání a zůstávala po jeho boku, přestože se jí pokoušel vyhnat. Za nějaký čas si na její zvláštní podobu přivykl a přestal jí odhánět. Začali spolu hovořit i o jiných věcech než o ukončení bojů mezi jejich národy a Bartthes zjistil, že Velká Kočka je, stejně jako její děti, vlídná a milující, ale i hrdá a bojovná, že je vlastně stejná jako on. A že tudíž má pravdu, když nechce, aby se jejich národy navzájem zabíjely. Rozhodl se tedy její žádosti vyhovět.
Kettkum, ale mezitím stále víc ztrácela víru, že se věci změní a protože zjistila, že Boha Lidí začala milovat, rozhodla se odejít a vrátit se na Zem, ke svým dětem a tam mezi nimi na Bartthese zapomenout.
A tak se stalo, že když Bartthes chtěl sdělit Kettkum své rozhodnutí, a přiznat se k něžné náklonnosti, kterou k ní začal cítit, už ji nenašel. Rozhněván, protože se domníval, že ho Kettkum podvedla, se vydal na Zem, rozhodnut ukončit boje jednou provždy a vyhubit Kočky.
V tomto okamžiku se legendy rozcházejí.
Šamanky Koček tvrdí, že ve svém hněvu, Bartthes Kettkum omylem zabil bleskem, protože ji mezi ostatními nejprve neviděl a když to zjistil, zemřel žalem.
Lidé jsou naopak přesvědčeni, že to Kettkum, zabila šípem vystřeleným z Luku zatracení Bartthese, a pak se sama probodla jeho dýkou, aby zemřela vedle něj.
Obě strany však svorně tvrdí, že zde je počátek míru mezi oběma rasami. A od této chvíle se prý datuje i vznik rasy nové. Zde je počátek rasy Kettbarrů, napůl lidí napůl koček.
No a možná to bylo nakonec úplně jinak.
Je vůbec možné zabít Boha? Možná jen Kettkum a Bartthes oklamali předstíranou smrtí své národy, aby je donutily uzavřít mír?
Kdo ví. Všichni víme, že legendy mívají svůj vlastní život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama