Úvaha na téma

8. června 2018 v 23:34 | Miky |  Magie
Už je to hodně dlouho co jsem sem cokoliv napsala. Nějak nebyl čas a vlastně ani nálada. Příliš jsem se věnovala materiální stránce světa, než abych byla schopná ještě něco dělat v té jeho duchovní, nebo chcete-li magické sféře. Pohltil mě ten virtuální svět, začala jsem hrát PC hry, a nějak jsem se odpojila od přírody a věcí kolem mě. Což mělo za následek samozřejmě i můj odklon od čarodejnictví a přírodních zákonitostí celkově. Manžel si našel přítelkyni a já se snažila zachránit co se dá. Zbytečně. Až dneska, po přečtení článku od jedné čarodějky na Fb mi došlo, kam až jsem se dostala. Psala tam o tom, jak se pozná, jestli je někdo obdařen magií, či nikoliv. Že není možné se naučit nic, co se magie týká, že to musí být dáno. A popisovala situace, podle kterých se dá poznat, jestli magii máte nebo ne, jestli si Vás vybrala nebo ne. A já jsem si vzpomněla na chvíle, kdy jsem věřila a věděla, že to umím a srovnala to s tím co cítím dneska.
Myslím si, že magie může být člověku dána. Věřím, že se je schopen se jí v jistém ohledu naučit. Ale jsem si naprosto jistá, že pokud člověk, začne přemýšlet špatným směrem, odvrátí se od toho co obklopuje, co ho živí, co ho naplňuje, tak rozhodně může o magii přijít.
Před deseti lety, jsem vcelku spokojeně a snad i dobře uměla vykládat karty. Dnes? Když jsem to naposledy zkoušela, bylo to opravdu těžké, nedávalo to smysl a celkový význam mi došel až druhý den. Už se mi nezdají sny, co mi napovídají jaký bude další den a na co si mám dávat pozor. Když si chci namíchat čaj, musím otevřít knížku a prohlédnout si recept, už to nedělám automaticky, jen podle citu.
Takže teď tak nějak nevím co mám dělat. Sice čas od času zapálím na oltáři svíčky, ale věřím ještě tomu co dělám? Nebo to dělám jen tak ze zvyku? Je možné se vrátit k tomu co jsem cítila dříve?
No budu doufat, že ano, protože jsem zjistila, že mi to chybí, že to materiální je sice důležité, ale když člověk ztratí část sama sebe tím, že přestane věřit, život zešedne.
A nejspíš začnu tím, že se vrátím k psaní. Což jsem tak trochu už udělala, ale zatím to ještě není ono. Uvidíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama